Aria is an extension of the Nano Tini collection. The vertical support is available in several heights for the respective functional configurations envisaged: 1, 2 or 3 heads. Every detail has been designed to accommodate the performance of the micro-appliance, the bar rotates 360° vertically. Similarly, the sources can be tilted on the horizontal axis, allowing you to easily direct the light beam on the objects on display, enhancing their magic. The series makes adjustability and compactness it
| Power | 2W |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 59LM |
| Finishing | CHAMPANGE GOLD |
| IP Rating | IP40 |
| Color Rendering | CRI 90 |
| Driver | 1-10V DRIVER |