Outdoor Inground light with a diffused light distribution composed of 1 power led. Lumianire body is made of AISI 316 steel and features a steel finish; the diffuser is made of extra clear tempered glass with a silk-screening treatment. The ingress protection degree is IP68; IK10
| Power | 1W |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 14LM |
| Finishing | AISI 316 STEEL |
| IP Rating | IP68 |
| Color Rendering | CRI 80 |
| Driver | 1-10V DRIVER |