IP69. IK10+. Stainless steel construction including PCS hardware. Safety glass lens, max. load 5 tonnes. Luminaire can be driven over at low speed. Silicone rubber gasket. Factory-sealed termination chamber with cable gland and 1.5 m of flexible PVC-free cable. Integral EC electronic converter. Advanced thermal management protects LEDs while optimising lumens output. Removable LED boards for upgrading. CAD-optimised optics for superior illumination and glare control. OLC One LED Concept. 20° tiltable and 355° rotatable. 1-10 V analogue dimming or DALI interface available on request. Luminaire installation blockout and sealable junction box included in supply.
| Power | 6W |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | 3 LEDS |
| Lumen Output | 661LM |
| Finishing | STAINLESS STEEL |
| IP Rating | IP69 |
| Color Rendering | CRI 80 |
| Driver | 1-10V DRIVER |