Beam Master 60 Zummy is an adjustable spotlight with adjustable light beam. By turning the ring it’s possible to keep the width of the light beam constant even if the lamp is placed at different ceiling heights. The ring is enriched with knurled engravings.
| Power | 8.7W |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 1052LM |
| Finishing | DARK GREY WITH BRASS GOLD |
| IP Rating | IP20 |
| Color Rendering | CRI90 |
| Driver | 0-10V DRIVER |