Single emission recessed downlights for indoor application. The super warm white LED light source with a narrow spot light distribution is composed of 1 powerled LEDs. The luminaire body is made of brass and features a white ral 9010 finish, processed by means of coating. The ingress protection degree is IP44;
| Power | 1W |
| Color Temperature | 2700K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 136LM |
| Finishing | BRASS |
| IP Rating | IP44 |
| Color Rendering | CRI80 |
| Driver | 1-10V DRIVER |