Recessed luminaire applicable to the floor or ground, designed for fitting monochrome white LED sources, for illumination, adjustable optic, with DALI dimmable incorporated electronic control gear. The round frame has a diameter D200 mm the body and frame are made of AISI 304 stainless steel with sodium-calcium extra clear glass, thickness 15 mm. Stainless steel body coated with black paint. The l
| Power | 12W |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 1123lm |
| Finishing | STEEL |
| IP Rating | IP67 |
| Color Rendering | CRI90 |
| Driver | ON/OFF DRIVER |