Calipso is a fractal form that brings back the irregular beauty of nature and defines a perfect emission for workplaces. It is a combination of optical and aesthetic intelligence.
| Power | 63W |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 4477LM |
| Finishing | WHITE |
| IP Rating | IP20 |
| Color Rendering | CRI 90 |
| Driver | 0-10V DRIVER |