Delicate, handblown glass globes float at the ends of solid brass rods in our collection by designers Rudi Nijssen and Dominique Sente. Crafted in Poland by master glassmakers, each fixture conveys fluidity and motion yet is anchored in the pure modern architecture of its form.
| Power | 6W/PER BALL |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED BULBS |
| Lumen Output | NA |
| Finishing | LACQUERED BURNISHED BRASS |
| IP Rating | IP20 |
| Color Rendering | CRI 80 |
| Driver | 0-10V DRIVER |