Single emission submerged or led strip for outdoor application. The natural white LED light source with a diffused light distribution is composed of 112 topled LEDs. The luminaire body is made of technopolymer and features a white finish; the diffuser is made of pu. The ingress protection degree is IP68,IK07.
| Power | 10W |
| Color Temperature | 4000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 622lm |
| Finishing | WHITE |
| IP Rating | IP68 |
| Color Rendering | CRI 90 |
| Driver | 1-10V DRIVER |