The AL Graze AC is a high power, low profile, outdoor linear LED fixture with a wired digital communication network. Length available in 305, 610 and 1220mm, it offers multiple configurations, including RGB, RGBW, and Dynamic White. Featuring a robust IP66 housing, onboard AC and DMX driver with RDM addressing, and linkable cable system, it is the perfect option for any structure that calls for indoor or outdoor linear grazing.
| Power | 36W/1.2M |
| Color Temperature | 3500K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 1676LM/1.2M |
| Finishing | SILVER ALUMINIUM |
| IP Rating | IP66 |
| Color Rendering | CRI 80 |
| Driver | 0-10V DRIVER |