Black finish obtained through an initial treatment with a ceramic nanoparticle coating, to prepare for painting, followed by a coat of epoxy paint and one of polyester paint to provide corrosion resistance of more than 1500 hours of salt spray. Paints compliant with the Qualicoat standard used in the automotive sector; Glass serigraphy: white vitrified serigraphy, black vitrified serigraphy; Screen material: 4-mm-thick transparent extra-clear glass, with high transmittance to ensure chromatic uniformity and tempered for excellent resistance to knocks and scratches, and white vitrified serigraphy, 4-mm-thick transparent extra-clear glass, with high transmittance to ensure chromatic uniformity and tempered for excellent resistance to knocks and scratches, and black vitrified serigraphy
| Power | 2W |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 220 lm |
| Finishing | BLACK |
| IP Rating | IP66 |
| Color Rendering | CRI90 |
| Driver | CASAMBI |