Marine-grade aluminium wall light 5CE superior corrosion protection including PCS hardware. Safety glass lens. Silicone CCG® Controlled Compression Gasket. Luminaire integral EC electronic converter. Advanced thermal management protects LEDs while optimising lumens output. CAD-optimised optics for superior illumination and glare control. IP66, IK08
| Power | 13.9W |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 1131.6LM |
| Finishing | BLACK |
| IP Rating | IP66 |
| Color Rendering | CRI 90 |
| Driver | 0-10V DRIVER |