Outdoor LED neon offers durable features in harsh envinronment. Luminaire is made of Dow SILASTIC™ silicone or Polyurethane material. IP68 excellent outdoor performance allows APEX in underwater applications. It is made of Dow SILASTIC™ silicone or Polyurethane material.1 BinOutdoor LED neon offers durable features in harsh envinronment,
| Power | 10W |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 41lm |
| Finishing | WHITE |
| IP Rating | IP68 |
| Color Rendering | CRI 80 |
| Driver | ON/OFF DRIVER |