Unique flexible strip light featuring a dot-free design, ideal for a wide range of creative designs and applications both indoors and outdoors. Exceptionally slim design emitting a soothing brightness at 244 lm per meter Outdoor version can be customized from 25mm to 4000mm to ensure a perfect fit.
| Power | 4.5W/M |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 256LM/M |
| Finishing | SILICONE |
| IP Rating | IP20 |
| Color Rendering | CRI 93 |
| Driver | 0-10V DRIVER |