The Star series is available in recessed luminaires that meet the needs of different application areas: from the fixed version with springs, to the anti-glare, up to the adjustable.
These products are therefore ideal for architectures, cabinets and shelves.
| Power | 3W |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 300LM |
| Finishing | WHITE |
| IP Rating | IP40 |
| Color Rendering | CRI 90 |
| Driver | 1-10V DRIVER |