Wall mounted luminaire. IP rating IP 65. This luminaire is manufactured on site during the concrete casting of the wall with hand crafted procedures; therefore, small imperfections caused by the low accurance of the casting, subsidence of the concrete surface, actual and future cracks, colour ripples and variations over time, will be deliberately present and they are a feature of the concrete, proving the hand-made manufacturing procedure.
| Power | 7.6W |
| Color Temperature | 2700K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 581 LM |
| Finishing | CONCRETE |
| IP Rating | IP65 |
| Color Rendering | CRI 80 |
| Driver | 0-10V DRIVER |