Wall mounted luminaire. Recessing depth 95 mm ( Round recessed Ø 45 mm ) . Recessing depth 110 mm ( Round recessed Ø 60 mm ) . Recessing depth 125 mm ( Round recessed Ø 85 mm ) . IP rating IP 65 IP67
| Power | 3W |
| Color Temperature | 2700K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 59LM |
| Finishing | STAINLESS STEEL |
| IP Rating | IP65 |
| Color Rendering | CRI 80 |
| Driver | 0-10V DRIVER |