A series of track mounted adjustable luminaires with a slim and simplistic design. The Tube track series comes in 2 power and size variants that are ideal for illuminating designated areas and objects in all kinds of spaces.
| Power | 12W |
| Color Temperature | 2700K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 970 LM |
| Finishing | WHITE |
| IP Rating | IP40 |
| Color Rendering | CRI 95 |
| Driver | 0-10V DRIVER |