The new, chameleon-like wall-mounted fixture that blends in with the wall. The fixture’s body, whose dominant traits are minimalism and elegance, is a slender cylinder connected to the wall by a sinuous double curve. Suitable for outdoor installation on facades, this lamp is smart, enabled for sound and blends in.
| Power | 6W/6W |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 256LM/292LM |
| Finishing | CORTEN STEEL |
| IP Rating | IP65 |
| Color Rendering | CRI 80 |
| Driver | 1-10V DRIVER |