A series of premium snoot multi-axis adjustable downlights designed with ELR’s signature modular concept. LED modules are fully interchangeable with various choices, ideal for illuminating objects in showcasing and retail applications.
| Power | 10W |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 711LM |
| Finishing | WHITE |
| IP Rating | IP20 |
| Color Rendering | CRI 90 |
| Driver | 0-10V DRIVER |