Extruded aluminum S6063 alloy body with low copper content. High-pressure die cast aluminum alloy body and components.
| Power | 34 W |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 5810 lm |
| Finishing | BLACK |
| IP Rating | IP66 |
| Color Rendering | CRI80 |
| Driver | ON/OFF DRIVER |