Full Moon_wall W is a white light LED luminaire, which, in spite of its size, is capable of enhancing outdoor ambiances in an effective, impactful way through the creation of well-defined lighting impressions. Full Moon_wall W is suitable for both decorative and functional accent and flood lighting in private or public environments, such as villas or residential areas, shopping malls, hotels, and resorts. It is also an optimal solution for the enhancement of landscape details in green areas of large dimensions, such as gardens or parks. Fitted with an in-built power supply unit allowing the simultaneous management of multiple units, it features three different white light temperatures and 5 trendy finish nuances. The five optics available, ranging from spot to extra wide, deliver distinctive lighting effects of great impact and intense visual emotion. The elegant brass swivel it is fitted with, allows direct connection to a neat cover for wall or floor installation.
| Power | LED 20W |
| Color Temperature | 2700K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 1800 lm |
| Finishing | BLACK |
| IP Rating | IP67 |
| Color Rendering | CRI 80 |
| Driver | ON/OFF DRIVER |