Decorative, ultra dimmable LED filament light bulb with flicker-free technology and 25,000 hours lifetime. This lamp uses 3 watts of power to produce 160 lumens at a CRI 95.
| Power | 3W |
| Color Temperature | 2200K |
| Light Source Type | LED E9 |
| Lumen Output | 116lm |
| Finishing | METAL |
| IP Rating | IP40 |
| Color Rendering | CRI 95 |
| Driver | DIMMABLE DRIVER |