24 V, IP67 protected and IK10 certied, linear surface-mounted LED luminaire with small form factor. Polyurethane encapsulation offering a premium water proof sealing (values), UV resistance (no coloration or increase of absorption), chemical stability against urban gazes and protection against abrasion. Extruded H-shaped aluminum prole in white, gray or black color with connector(s) or open-ended cable(s) (length of 2 m), with included mounting accessory of choice. The translucent end caps enabl
| Power | 15W/1014mm |
| Color Temperature | 4000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 1740LM/1014mm |
| Finishing | BLACK |
| IP Rating | IP67 |
| Color Rendering | CRI 85 |
| Driver | ON/OFF DRIVER |