NANO wall washer luminaire is made of high illuminance uniform, light distribution, single bin and compact size. Adjustable lighting angle. DIMENSION: 18 mm (W) x 15.5 mm (H). Unit Length 1000mm 500mm 300mm. Number of LED per meter 60, LED Type NICHIA. CRI 80 90 Lifetime 50000 hrs Lumen Power Input 350mA Constant Current, Dimming 0-10V 1-10V DALI DMX PWM, IP20.
| Power | 20W/M |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 1670LM/M |
| Finishing | WHITE |
| IP Rating | IP20 |
| Color Rendering | CRI90 |
| Driver | 1-10V DRIVER |