The Traxon Linear Go Mini is a DC line powered exterior luminaire used to
distinguish facades, walls, and architectural landmarks with a powerful, even
color wash effect. Linear Go’s high-value design features efficient electrical
and optical systems, making it ideal for budget-conscious projects. Dimension 600mm x 30mm x 77.1mm.
| Power | 9W |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 765lm |
| Finishing | Signature Gray |
| IP Rating | IP66 |
| Color Rendering | CRI80 |
| Driver | ON/OFF DRIVER |