SIRIUS a brand new linear light family features various mounting application types including in-ground walk over, wall mounted, ceiling mounted, suspension and even permanently submersion stage. SIRIUS can be installed in most application where a decent architectural expression is required. Diversity types of connecting accessory is available for this linear light family. Dimension L1190 x D93 x H138mm
| Power | 17W |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 1390lm |
| Finishing | BLACK |
| IP Rating | IP67 |
| Color Rendering | CRI >80 |
| Driver | ON/OFF DRIVER |