Square spotlight for recessed installation made of die-cast aluminium with white powder-coating finish (RAL 9016) and matt reflector; 0-10V Dim Driver; LED 13W; measurement 85mm x 85mm; ceiling cutout of 75mm x 75mm with a narrow mounting trim; luminaire’s weight is approximately 340g; CCT 3000K with an LED Output of 1400lm; high color rendering at an index of CRI90
| Power | 15W |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 900LM |
| Finishing | WHITE/WHITE |
| IP Rating | IP20 |
| Color Rendering | CRI 90 |
| Driver | 0-10V DRIVER |