Luminaire made of aluminium alloy,aluminium and stainless steel BEGA Unidure® coating technology. Safety glass, antireflection-coated,silicone gasket. Reflector surface made of pure aluminium
for pole top ø 76 m. Inner diameter of the pole min. 62 / max.70mm. Slip fitter insert depth 100mm. Connecting cable X05BQ-F 4×1 mm². Cable length 8m.
| Power | 33.5W |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 4997lm |
| Finishing | GRAPHITE |
| IP Rating | IP66 |
| Color Rendering | CRI>80 |
| Driver | DALI DRIVER |