2 types of LED pitch (7.1 or 17.8mm) for profile and cove lighting. 5 types of wattage 2W/m to 15W/m in same LED pacakge to match CCT. High efficient LED package achieving up to 185 lm/W.
| Power | 10.8W/M |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 1499LM/M |
| Finishing | SILICON |
| IP Rating | IP20 |
| Color Rendering | CRI 94 |
| Driver | 0-10V DRIVER |