Dover - Surface-mounted downlight is an integrated design; built-in high efficiency LED driver with an attractive look without screw in the overall appearance, which is CDN patented. The high-quality die-casting aluminum heat sink gives an effective heat dissipation. Its narrow beam optics are suitable for accent lighting.
| Power | 7W |
| Color Temperature | 2700K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 686LM |
| Finishing | WHITE |
| IP Rating | IP20 |
| Color Rendering | CRI≥90 |
| Driver | 0-10V DRIVER |