The Asteria 2 gives you 360˚ of adjustment at a 60˚ angle. This new design allows you to choose your positioning and then lock the fixture in place. As a completely adjustable fixture, Asteria 2 is a great choice for unique designs where proper placement is critical.
| Power | 10.2W |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 1000LM |
| Finishing | WHITE |
| IP Rating | IP20 |
| Color Rendering | CRI>90 |
| Driver | 0-10V DRIVER |