Spotlight to be installed on 3-phase track. with LED light source. 220-240V, 50-60Hz power supply integrated. Construction material Aluminium. Beam angle 24° Medium
| Power | LED 29,3 W |
| Color Temperature | 4000 K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 3000 lm |
| Finishing | Black/ White |
| IP Rating | IP20 |
| Color Rendering | CRI 80 |
| Driver | Driver - on/off, 1-10V, Dali |