LED surface-mounted luminaire with direct light, made of high-quality extruded aluminium profile; black finish (RAL 9005) and chrome black reflector; GR6d-15 socket – reverse polarity protection and tool-free lamp replacement without opening the lamp; incl. illuminant DSD26-L120-830-BC according to ZHAGA Book 14; ON-OFF driver; 300-800mA; Input voltage AC 220-240V~50/60Hz; Dimension 1182mm x 45mm x 80mm; light color 3000K; good color rendering of CRI80
| Power | 40W |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 4646lm |
| Finishing | BLACK |
| IP Rating | IP20 |
| Color Rendering | CRI 80 |
| Driver | 0-10V DRIVER |