Single emission submerged for outdoor application. The natural white LED light source with a extra wide flood light distribution is composed of 1 powerled LEDs. The luminaire body is made of stainless steel and features a steel finish, processed by means of shot peening. The ingress protection degree is IP68, IK10.
| Power | 2W |
| Color Temperature | 4000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 198LM |
| Finishing | STAINLESS STEEL |
| IP Rating | IP68 |
| Color Rendering | CRI 80 |
| Driver | 1-10V DRIVER |