The Eyeconic Nemo Mini Trim Fixed: a recessed, versatile light fixture designed for boat installations. With its special adjustable frame, it effortlessly accommodates varying ceiling depths. Featuring directional downlighting with a sleek Ø59mm bezel and beautifully sculpted anti-glare baffle, it offers flexible lighting options for marine environments.
| Power | 4W |
| Color Temperature | 2700K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 296LM |
| Finishing | WHITE |
| IP Rating | IP65 |
| Color Rendering | >90 |
| Driver | 0-10V DRIVER |