High efficacy LED series. Top bend dot-free flexible light, connectable up to 10m per run, IP67, max custom length 2m for outdoor usage, up to 10m per circuit
| Power | 14.9 W/M |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 1225LM |
| Finishing | WHITE |
| IP Rating | IP67 |
| Color Rendering | >95 |
| Driver | 0-10V DRIVER |