Single emission wall lights or lines for outdoor application. The warm white LED light source with a spot light distribution is composed of 18 powerled LEDs with CCT of 3000 K and a CRI 80; the source luminous flux is 10486 lm, with a 130.3 lm/W nominal luminous efficacy.
| Power | 80.5W |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 7365LM |
| Finishing | WHITE |
| IP Rating | IP67 |
| Color Rendering | >90 |
| Driver | 0-10V DRIVER |