Hand woven with a recyclable and non-toxic synthetic polyethylene fiber. : The luminaire made of stainless steel, aluminum, synthetic fiber. The ingress luminaire degree is IP54.
| Power | 9.5W |
| Color Temperature | 2700K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 1450LM |
| Finishing | BROWN SHADE ( WITH BIGE & LIGHT GREY ) |
| IP Rating | IP54 |
| Color Rendering | CRI 90 |
| Driver | 0-10V DRIVER |