Round fixed luminaire designed to use LED lamps with C.o.B. technology. Version with rim for surface-mounting. Prismatic thermoplastic reflector complete with flux enhancer. Dissipater made of painted grey die-cast aluminium. Product complete with LED lamp in warm white colour tone (3000K). General lighting beam.
| Power | 9.5W |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 1068LM |
| Finishing | WHITE |
| IP Rating | IP20 |
| Color Rendering | 90 |
| Driver | 0-10V DRIVER |