Customized made outdoor bollard made of aluminium material and acrylic tube. IP65 Come in 3 different of heights 450mm. Bulb with weatherproof based.
| Power | 8W |
| Color Temperature | 2700K |
| Light Source Type | LED E27 |
| Lumen Output | 700lm |
| Finishing | BLACK |
| IP Rating | IP54 |
| Color Rendering | CRI 90 |
| Driver | ON/OFF DRIVER |