Direct light linear luminaire with Warm White multi-LED circuit. Made of extruded aluminum with die-cast end caps, silicone seals, UV- and weather-resistant acrylic coating, and a 5 mm glass screen. Mountable on ceiling, wall, ground, or pendant systems (accessories sold separately). Features pass-through wiring with IP68 connectors, Opti Beam Lens with Wall Grazing Wide Flood optic, and stainless steel screws. Control cards (DMX/DALI) and power supply to be ordered separately.
| Power | 19.1W/1.5M |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 1315LM/1.5M |
| Finishing | GREY |
| IP Rating | IP66 |
| Color Rendering | >80 |
| Driver | 0-10V DRIVER |