1 Warm White LED (2700K) and 1 Cold White LED (6500K) per dot Max. 80 per string Max. 640 per system
| Power | 0.5W per Dot |
| Color Temperature | Dynamic White 2700K – 6500K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 22 lm |
| Finishing | BLACK |
| IP Rating | IP67 |
| Color Rendering | CRI 90 |
| Driver | DMX 512 |