FLEXGLO Horizontal Bending silicon neon strip, min bending diameter 400mm. Anti-yellowing and come in Mono CCT, tunable CCT and RGB / RGBW version. Solvents, UV, Flame and Salt water resistant. IK10 Protection.
| Power | 6W/M |
| Color Temperature | 2700K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 250LM/M |
| Finishing | WHITE |
| IP Rating | IP67 |
| Color Rendering | 80 |
| Driver | 0-10V DRIVER |