LED luminaire come with 2 types of LED pitch 7.1 or 17.8mm for profile and cove lighting. 5 types of wattage 2W/m to 15W/m in same LED pacakge to match CCT. High efficient LED package achieving up to 185 lm/W
| Power | 4.2W/M |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 638LM/M |
| Finishing | WHITE |
| IP Rating | IP20 |
| Color Rendering | >90 |
| Driver | 0-10V DRIVER |