Housing: cast aluminium, with connec- tion cable L 850mm. 0°-40° tilt, 360° rotation. Lockable angles of tilt and rotation.
| Power | 18W |
| Color Temperature | 4000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 1986 lm |
| Finishing | Cast Aluminium |
| IP Rating | IP20 |
| Color Rendering | CRI 90 |
| Driver | DALI, 0-10 |