Installation requires the Dolma profile. Please refer to the description of the profile for cut-out dimensions and panel thickness.The luminaire can only be used in a Dolma 80 Outdoor profile.The profile is supplied pre-assembled, including luminaires and gear. The length and the combination of luminaires required must be specified on a seperate order form.
| Power | 8W |
| Color Temperature | 2700K |
| Light Source Type | COB |
| Lumen Output | 204lm |
| Finishing | BLACK |
| IP Rating | IP55 |
| Color Rendering | CRI 80+ |
| Driver | 1-10V DRIVER |