Luminaire: cast aluminium, white (RAL9002) powder-coated, with con- nection cable L 800mm. 0°-90° tilt, 360° rotation. Flush cassette: polymer, white.
| Power | 6W |
| Color Temperature | 4000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 530 lm |
| Finishing | Cast Aluminium |
| IP Rating | IP20 |
| Color Rendering | CRI 90 |
| Driver | DALI, 0-10 |