Single emission recessed downlights for indoor application. The super warm white LED light source with a spot light distribution is composed of 1 powerled LEDs with CCT of 2700 K and a CRI 90; the source luminous flux is 389 lm, with a 97.3 lm/W nominal luminous efficacy.
| Power | 4W |
| Color Temperature | 2700K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 322LM |
| Finishing | WHITE |
| IP Rating | IP20 |
| Color Rendering | CRI 90 |
| Driver | 0-10V DRIVER |