Side bend dot-free flexible light, cuttable every 50mm at site. Updated with low wattage high lumen LED series. Available 4 different wattage variations. Indoor usage only, custom length max.5m per roll, connectable 10m per circuit
| Power | 16W |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 1270LM |
| Finishing | WHITE |
| IP Rating | IP20 |
| Color Rendering | >CRI 90 |
| Driver | 0-10V DRIVER |